Periodontoloģija

Periodontoloģija ir zobārstniecības nozare, kura nodarbojas ar smaganu un periodonta audu (audi, kuri savieno zobu ar smaganām un kaula ligzdiņu) patoloģiju ārstēšanu. Problēmas, kuras pēta šī nozare, ir cieši saistītas ar orālo patoloģisko mikrofloru, un  visizplatītākā pazīme tam ir smaganu asiņošana. Daudzi no mums ir ar to saskārušies –  tīrot zobus vai iekožoties  ābolā. Tāpat kā pārējās zobārstniecības jomas, arī  periodontoloģija ir cieši saistīta arī ar estētisku nepilnvērtību izlabošanu. Smaganu recesija (zobu pagarināšanās), kam seko zobu kakliņu atsegšanās; smaganu hipertrofija, kad smagana kļūst tūskaina, aizsedzot daļu zoba kroņa.

Apraksts

Kā tas rodas?

Sliktas higiēnas dēļ, mikroorganismi nonākot periodontāla spraugā (platums starp zoba virsmu un smaganu) vairojas un izdala toksīnus, kuri apdraud smaganu audu veselību. Mikroorganismu attīstība un vairošanās ir tieši atkarīga no vispārējā organisma veselības stāvokļa, medikamentu lietošanas, ģenētiskās patoloģijas klātbūtnes, grūtniecības un pubertātes periodiem, alkohola lietošanas, nesabalansēta uztura, bet galvenokārt – no smēķēšanas.

Kādas tam ir sekas?

Kā jau tika minēts, smaganu asiņošana ir primārās gingivīta sekas. Progresējot tam, process var pāriet uz periodonta audiem un alveolāro kaulu (kauls, kas balsta zobus). Ja process netiek apturēts šajā stadijā, tas progresē un pakāpeniski tiek zaudēts zoba kaula balsts, zobs kļūst kustīgs, līdz tiek zaudēts. Šādā klīniskā situācijā ir grūti sastādīt ārstēšanas plānu, balstītu uz implantāciju. Tomēr katram pacientam ir specifiska slimības attīstības gaita, līdz ar to katram gadījumam ir jāpieiet individuāli.

Kā to novērst?

Profilakses pamatā ir regulāra un pareiza zobu tīrīšana un diegošana, kā arī regulāra (ne mazāk kā 2 reizes gadā) higiēnista apmeklēšana. Pubertātes vecumā (12-16 gadiem) kā arī grūtniecības laikā bieži vien novērojama smaganu asiņošana, kas ir tipiska šī perioda pazīme, tā  hormonālās aktivitātes dēļ.

Darba principi

 • SIA “Valis” darba pamatprincips ir kontakts ar pacientu un savstarpēja uzticība. Vispārzināms ir fakts, ka tikai harmoniska pacienta un ārsta sadarbība sniedz labākos rezultātus. Tādēļ katram pacientam mēs sākumā sastādām individuālu ārstēšanas plānu un cenšamies redzēt kabinetā, pirmkārt, cilvēku, viņa vēlmes un prasības.
 • Mūsu klīnikas ir Rīgas centrā un Ziepniekkalnā. Rūpējoties par Jūsu ērtībām, mūsu ārstniecības telpas noformētas mūsdienīgi un gaumīgi. Pie mums ir viegli tikt gan ar automašīnu, gan arī ar sabiedrisko transportu. Mūsu pacienti var bez maksas novietot savu auto blakus klīnikai.
 • Sākot ar pirmās klīnikas dibināšanu 1993.gadā, mēs pieņemam savā komandā tikai labākos speciālistus, kuri cenšas izdarīt visu iespējamo, lai sasniegtu labāko rezultātu. Mēs esam pārliecināti, ka veselības un panākumu simbols ir mirdzošs un veselīgs smaids.

Pakalpojumu izmaksas

Zobu higiēna un periodontologija

— Zobu higiēna un periodontologija

 • Zobu un smaganu vizuāla apskate

 • Virssmaganu un zemsmaganu aplikuma lokalizācija, aplikuma noņemšana ar ultraskaņas instrumentiem

 • Dziļa aplikuma noņemšana ar rokas instrumentiem

 • Zobu pulēšana ar abrazīvu pastu un zobu diegošana

 • Zobu virsmu apstrāde ar fluora saturošu gēlu

no 20-30 €*
 • Apstrāde ar pretkariesa un pretplankumu Fluora gēlu aplikāciju

  no 5 €
 • Mīkstā un cieta aplikuma mehāniska noņemšana ar ultraskaņu, zobu pulēšana, diegošana, F aplikacija

  no 35 €
 • Pilna AP un ZA noņemšana pie HIGIĒNISTA (1.st.)

  no 20-50 €
 • Virsmas pārklāšana ar Fluora laku vai gēlu (vienam zobam)

  no 5 €
 • Virsmas pārklāšana ar silantu (vienam zobam)

  no 10 €
 • Medikamentoza smaganu kabatu apstrāde

  no 15 €
 • Pilna cietā un mīksta aplikuma noņemšana pie higiēnista

  no 20-50 €