For patients
Uzmanīgi izlasiet doto instrukciju. Sekojot instrukcijai ir iespēja mazināt diskomfortu, kā arī izvairīties no komplikāciju veidošanās riska.
Pēc 15-20 min pec ekstrakcijas nepieciešams izņemt marles tamponu.Nedrīkst pārbaudīt brūci ar mēli vai rokām
Nav ieteicams ēst ātrāk par 2 stundām pēc zoba ekstrakcijas. Ēdiet tikai mīkstu pārtiku, izvairieties no asiem un karstiem ēdieniem.
24 stundu laikā izvairieties no smēķēšanas, alkahola lietošanas, saunas, karstas vannas, pirts un baseina apmeklēšanas.
Svarīgi atcerēties, ka pārmērīga fiziska slodze paātrina sirdsritmu un asinsriti, tādēļ pirmas 24 stundas no tās ir jāizvairās.
Lai samazinātu asiņošanu vai iekaisuma procesu ir nepieciešams paturēt ledu pie vaiga, rajonā kur tika veikta zoba ekstrakcija. Ledu jātur sekojoši: 5 stundu laikā (5 min tur ledu; 40 min atpūtā). Nepieciešamības gadījumā ieteicams lietot sekojošus medikamentus: Ibumetīns un Nurofens (pirms lietošanas konsultējieties ar ārstu).
Medikamentus nedrīkst lietot tukšā dūšā. Ja Jums tika izrakstītas antibiotikas, obligāti izejiet pilnu kursu!
Akurāti izmantojiet zobu birsti un flossus, neaiztiekot ekstrahētā zoba vietu
Nākošajā dienā un sekojošās 5-7 dienās pēc ekstrakcijas ne pārāk intensīvi, bet bieži skalojiet mutes dobumu ar 0,05% hlorheksidīna šķidrumu, siltu sāls šķidrumu (1 tējkarote sāls uz pilnu ūdens glāzi) vai kumelīšu novārījumu.
Uzmanigi izlasiet doto instrukciju. Sekojot instrukcijai ir iespeja mazinat diskomfortu, ka ari izvairities no komplikaciju veidosanas riska.
Jus esat veiksmigi pabeigusi nenonemamo zobu protezu: maksligo kronu, tiltu, veniru izveidosanas proceduru. Uzmanigi izlasiet doto instrukciju. Sekojot instrukcijai ir iespeja mazinat diskomfortu, ka ari izvairities no komplikaciju veidosanas riska.
Jebkura zobu proteze norobezo meles kustibas. Cilvekam sakuma rodas diskomforts. Rezultata, atri vien Jus parstasiet ieverot zobu protezu esamibu.
Iespejams proteze tiks nostiprinata uz pagaidu cementu. Tas ir nepieciesams lai savlaicigi pamanit un izlabot iespejamas protezes nepilnibas pirms patstavigas fiksacijas.
Protezes tiks nofiksetas uz patstavigo cementu, kad arsts bus pilniba parliecinats, ka Jus nejutat nekadu diskomfortu esanas laika vai runajot.
Pierasanas perioda ediet tikai mikstu partiku. Nelietojiet cietu partiku, ipasi tadus cietus produktus, ka rieksti, grauzdini, burkani utt.
Lipigu produktu lietosana (irisa konfektes, koslajamas gumijas) apdraud gan islaicigo, gan patstavigo zobu protezu fiksaciju.
Regulari tiriet zobus (2 reizes diena), ka ari protezes, ar Jusu higienista noradito zobu birsti un zobu pastu. Starpzobu spraugu tirisanai izmantojiet zobu diegus (flossus, superflossus). Specializets zobu starpu tiritajs (Air floss) pagarina nenonemamo zobu protezu kalposanas periodu.
Pie nepatikamu simptomu rasanos, nepieciesams nekavejoties apmeklet Jusu zobarstu. Obligati apmeklejiet Jusu zobarstu 2 reizes gada, lai parbauditu, vai nav veidojusas izmainas sakodiena, vai protezu novietojuma.
Ja netiek ieverota adekvata mutes dobuma higiena, netiek regulari apmeklets zobarsts (2 reizes gada), protezu kalposanas ilgums divreiz samazinas. Nenonemamo zobu protezu izmantosanas gadijuma obligati jaapmekle Jusu higienists ne retak par vienu reizi 4-6 menesos.
Mūsu plombas atšķiras ar estētiku, izturību un biosaderību. Lai plombas saglabātos pēc iespējas ilgāk, nepieciešams ievērot sekojošas rekomendācijas.
Nedrīkst ēst aptuveni 2 stundas pēc plombas ievitošanas. Šajā laika posmā saglabājas anestēzijas iedarbība un ēdot Jūs varat neapzināti pārkost lūpu, mēli vai vaigu.
Aptuveni 24 stundu laikā, plomde saglabā uzsūkšanās īpašības, tādēļ nerekomendējam diennakts laikā lietot tēju, kafiju, koka-kolu, sarkano vīnu, bietes, mellenes, ketčupu, svaigus zaļumus utt. Pirmās 24 stundas jāatsakās no smēķēšanas.
Ārstēšanas laikā lieto tā saucamo zemsmaganas retrakcijas diegu. Tādēļ 1-2 diennaktis smaganu rajonā var saglabāties apsārtums un tūska, kā arī neizteiktas sāpes. Šajā laika posmā iesakam rūpīgi un maigi tīrīt zobus, lai netraumētu smaganu iejaukšanās rajonā.
Uzreiz pēc ārstēšanas var rasties jūtība uz karstu, aukstu kairinājumu, var rasties sāpēs uzkožot uz šīs virsmas.
Lai saglabāt plombas ilgnoturību un savlaicīgi konstatēt plombes fiziskās un estētiskās izmaiņas, regulāri apmeklējiet Jūsu zobārstu (1-2 reizes gadā). Kā arī regulāri apmeklējiet higiēnistu (1-2 reizes gadā).
Ja netiek ievērota adekvāta mutes dobuma higiēna, netiek regulāri apmeklēts zobārsts, plombas kalpošanas ilgums divreiz samazinās.
Jūs esat veiksmīgi pabeiguši izņemamo protēžu izveidi. Uzmanīgi izlasiet doto instrukciju. Sekojot instrukcijai ir iespēja mazināt diskomfortu, kā arī izvairīties no komplikāciju veidošanas riska.
Izņemamās protēzes maina mutes dobuma gļotādas jūtību, siekalu dziedzeru darbību, mēles, vaigu un lūpu saskares punktus ēšanas un runāšanas laikā. Sākumā tas var radīt lielu diskomfortu, tā rezultātā ietekmējot jūsu pašsajūtu un noskaņojumu, bet nebaidieties- viss tas ir absolūti pārvarams un beigsies ar pieradumu pie jaunām protēzēm. Pēc protēžu nodošanas, Jūs noteikti būsiet pierakstīti uz atkārtotu vizīti, lai izlabot iespējamos defektus. Šādas vizītes atkārtosies tik ilgi, līdz zobārsts nebūs pārliecināts, ka Jūs esat pilnibā pieradis pie jaunas protēzes. Reizēm pēc protēzes uzlikšanas, var rasties sāpju sajūta. Tādā gadījumā protēzes ir jānoņem nost, nemokot sevi, bet obligāti jāuzliek 4 stundas pirms zobārsta apmeklējuma.
Adaptācijas periods vidēji ilgst 1-3 mēnešus. Paatrināt šo procesu var tikai jūsu pozitīvs noskaņojums, kā arī sociālā aktivitāte- nodarbošanās ar sportu, lasīšana skaļā balsī, konfekšu sūkāšana.
Pēc iespējas nelietojiet cietus produktus (riekstus, burkānus, sausiņus uc.)
Pēc ēšanas obligāti izņemiet protēzes, izskalojiet gan muti, gan arī protēzi. Vakaros protēzi uz dažām minūtē jāievieto traukā ar putojošo līdzeklī (Protefix, Corega). Pēc tam protēzi obligāti jāizmazgā ar speciālu birstīti un pastu.
Protēzi glabājiet smeciālā traukā, lai noverst tās lūzuma un piesārņojuma risku.
Obligāti apmeklējiet zobārstu 2 reizes gadā, lai pārbaudīt protēzes un mutes dobuma stāvokli un izmaiņas. Tas ļaus zobārstam veikt savlaicīgas korekcijas un pagarināt protēzes kalpošanas ilgumu. Ja netiek ievērota adekvāta mutes dobuma higiēna, netiek regulāri apmeklēts zobārsts (2 reizes gadā), izņemamās protēzes kalpošanas ilgums divreiz samazinās.
Uzmanīgi izlasiet doto instrukciju. Sekojot instrukcijai ir iespēja mazināt diskomfortu, kā arī izvairīties no komplikāciju veidošanās riska.
Pirms operācijas Jums var izrakstīt antibiotikas un/vai pretsāpsju līdzekļus, kurus obligāti jālieto pēc Jūsu ārsta instrukcijas.
Rekomendējam lietot pretsāpju līdzekļusik pēc katrām 6 stundām pirmajā dienā pēc operācijas un nākamajā dienā tikai pēc vajadzības.
Strikti nerekomendējam lietot jebkāda veida tabakas izstrādājumus, kā arī alkoholu un karstus dzērienus, lai samazināt asinspiediena maiņas risku un brūces dzīšanas traucējumu risku. Rekomendējam izvairīties no smēķēšanas 1 nedēļu pirms.
operācijas un 8 nedēļas pēc operācijas.
Neiesakam ēst kamēr nav izgājusi anestēzija, kā arī rekomendējam 1 nedēļu pēc operācijas ēst tikai mīkstu, siltu pārtiku un izvairīties no karstuma.
Normāla zobu tīrīšana var traumēt pēcoperācijas brūci. Rekomendējam tīrīšanas laikā pievērst īpašu uzmanību operētai vietai, to neaiztikt. Nākamajā dienā pēc operācijas jāsāk mutes dobuma skalošana ar hlorheksidīnsaturošo līdzekli pēc katras ēšanas reizes.
Pēcoperācijas zilumi un pietūkums var veidoties vaigu un kakla rajonā, vai acu rajonos, atkarība no operācijas vietas (augšžoklī vai apakšžoklī). Lai mazinātu pietūkumu, pirmo 24 stundu laikā var pielikt maisiņu ar ledu.
Pirmās dienās pēc operācijas iesakam gulēt ar nedaudz piepaceltu galvu. Šim nolūkam rekomendējam izmantot vēl vienu spilvenu.
Pēc operācijas var samazināties reakcija, tādēļ neiesakam sēsties pie stūres. Mēs būsim priecīgi izsaukt Jums taksi!
Pēc 7-10 dienām obligāti ir jāapmeklē Jūsu zobārsts. Jums tiks noņemtas šuves un tiks veikta operētās vietas pārbaude.
Jūs esat veiksmīgi pabeidzis implantācijas un protezēšanas procedūru. Uzmanīgi izlasiet doto instrukciju. Sekojot instrukcijai ir iespēja mazināt diskomfortu, kā arī izvairīties no komplikāciju veidošanas riska.
Implantu kalpošanas laiks ir atkarīgs no to pareizas kopšanas un higiēnas ievērošanas.
Lai patstāvīgi izmazgāt zobus izmantojiet vidējās cietības zobu birsti, zobu pastu, zobu diegu (flossus, superflossus).
Izvairieties no īpaši lielas slodzes implantu rajonā. Negrauziet riekstus, sēkliņas, grauzdiņus, neveriet ar zobiem pudeles, utt, lai izvairītos no imlantu traumēšanas, vai to defekta izveidošanos.
Regulāri apmeklējiet zobārstu (2 reizes gadā). Tas ļaus savlaicīgi konstatēt radušās problēmas un pagarināt implanta kalpošanas ilgumu.
Pievērsiet uzmanību, ja netiek ievērota adekvāta mutes dobuma higiēna, netiek regulāri apmeklēts zobārsts (2 reizes gadā), implanta un tā kroņa kalpošanas ilgums divreiz samazinās!